Po raz kolejny Pani Agnieszka Szcześniak przeprowadziła warsztaty z bukieciarstwa. Uczniowie klas IV- VI w dniach 27 - 28 kwietnia pod kierunkiem Pani Agnieszki wykonali przepiękne kwiaty z żelków. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem. Prace będą stanowiły doskonały upominek dla Rodziców z okazji ich święta.
Warsztaty edukacyjne dla klas IV - VI
Wycieczka do Kutna
16 marca 2016 roku uczniowie z klasy IV, V i VI wyruszyli na wycieczkę edukacyjno - rekreacyjną do Kutna.
- Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. prof. T. Kotarbińskiego - Filia w Kutnie, której celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Bibliotekarz, pan Michał Wenerski, zapoznał nas z zasobami biblioteki, pracą bibliotekarza oraz sposobami wyszukiwania informacji. Przekazywane wiadomości spotkały się z żywym odbiorem uczestników spotkania, tym bardziej, że niektórzy sami mogli sprawdzić, jakim potężnym narzędziem jest katalog książek i multimediów on-line. Prowadzący podał też wiarygodne źródła informacji dla uczniów, z których mogą korzystać za pomocą internetu. Warto dodać, że zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej prowadzone były w ramach realizacji projektu "Książki naszych marzeń".
- Drugim punktem programu wycieczki była wizyta w Aquapark Kutno - nowoczesnym obiekcie rekreacyjno - sportowym, znajdującym się przy ul. Kościuszki. Na początku uczniowie spędzili godzinę w części basenowej, gdzie korzystali z basenu rekreacyjnego wyposażonego w siatkę pomagającą wdrapać się na „żabie” liście, ściankę wspinaczkową, zjeżdżalni rurowych, zjeżdżalni pontonowej, a także brodzika, rwącej rzeki, leżanek, wanien jacuzzi oraz gejzerów. Czas ten minął bardzo szybko, a na uczestników wycieczki czekała kolejna atrakcja "Hula kula" - zajęcia rekreacyjno - sportowe na kręgielni. Uczniowie mieli do dyspozycji cztery tory, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Początkowe rzuty kulą były trochę nieporadne, lecz później niektórzy z podopiecznych mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami.
Dwie godziny zabaw w Aquaparku szybko minęły, ale to nie koniec wrażeń, ponieważ w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się Mc Donald's, gdzie uczestnicy wycieczki mogli uzupełnić spożytą energię, zajadając smaczne przekąski, oczywiście ze zdrowymi dodatkami.
Uczniowie pełni pozytywnych wrażeń, pod opieką wychowawców wrócili bezpiecznie do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.
Dzień Świętego Patryka
Dnia 15 marca "zazieleniło się" na korytarzach i w salach lekcyjnych naszej szkoły. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani na zielono, gdyż obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jak głosi popularne powiedzenie, w dniu jego święta „everyone's Irish”, czyli wszyscy są Irlandczykami. Uczniowie klasy V i VI przypomnieli genezę tego święta oraz postać świętego Patryka, a także zaprezentowali mini przedstawienie w języku angielskim p.t. „The Perfect Pizza”. Największą atrakcją tego dnia okazał się „Green Market” czyli „Zielony Ryneczek”, na którym można było kupić zielone smakołyki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców i uczniów mogliśmy spróbować pysznych i zdrowych przekąsek: szaszłyków owocowych, rolady szpinakowo-serowej, ciasta ze szpinakiem, owocowych galaretek oraz soku pietruszkowo-cytrynowego. Była to również okazja do promowania zdrowego odżywiania. Wszystkie produkty rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, gdyż to dzięki ich pomocy udało nam się zorganizować ten dzień.
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET
Dzień Seniora 2016
5 lutego gościliśmy w naszej szkole kochane babcie i dziadków.Jak co roku przybyli bardzo licznie, co nas niezmiernie cieszy. Podziękowaliśmy im za opowiadane bajki, smakołyki, a przede wszystkim za ogromne pokłady miłości i czułości, którymi nas obdarzają. Wiersze, piosenki i upominki - wykonane własnoręcznie, były dowodem wdzięczności za ich poświęcenie w wychowaniu wnuków. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, pozwolił na wspomnienia, rozmowy przy kawie i herbacie. W dyskotekowych rytmach mogliśmy "porwać" seniorów do tańca. Radości, zadowolenia i podziękowaniom nie było końca. Kochamy Was Babciu i Dziadku!
STAROŻYTNI RZYMIANIE I GALOWIE W NASZEJ SZKOLE
1 lutego 2016 roku kolejny już raz nasi uczniowie mogli skorzystać z żywej lekcji historii organizowanej przez firmę „Arkona” - Agencję Widowisk Historycznych, która była połączeniem spektaklu i zabaw interaktywnych z udziałem widzów.
Tym razem uczniowie poznali dzieje Rzymian i Galów, ich kulturę materialną i duchową, repliki strojów i uzbrojenia Celtów, Germanów, rzymskich legionistów. Opowiadaniu o przeszłości towarzyszyły pokazy walki Juliusza Cezara z wielkim wodzem Galów Wercyngetoryksem, która zrobiła na publiczności ogromne wrażenie. Wielką atrakcją był udział naszych uczniów w inscenizowanej bitwie Rzymian z Germanami (stworzenie formacji bojowej "żółwia rzymskiego", walki zbrojnej). Odbył się także konkurs wiedzowy, w którym za poprawną odpowiedź można było zdobyć denary Juliusza Cezara - wybijane w obecności uczniów. Na koniec każdy z uczestników mógł przymierzyć: zbroję rzymską, hełm, tarczę, miecz czy pilum.
Całe przedstawienie okraszone było niepowtarzalnym dowcipem.
Uczniowie bawili się wyśmienicie.
"Książki naszych marzeń": Przedstawienie edukacyjne promujące czytelnictwo
27 stycznia 2016 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego Arkada z Suwałk, by zabrać uczniów „W podróż do krainy zagadek”.
Główną bohaterką przedstawienia była niegrzeczna dziewczynka Zosia, która nie słuchała rodziców i nie lubiła książek. Jej marzeniem było otrzymanie w prezencie na urodziny „laptopa”. Była bardzo rozczarowana, kiedy odszukała schowaną przez rodziców niespodziankę urodzinową - bo była to książka. Dzięki Panu Zagadce, który zabrał ją w tajemniczą podróż do Krainy Zagadek, Dziewczynka dostała szansę zostania człowiekiem najbogatszym …w wiedzę.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali „Podróż do krainy zagadek”, chętnie pomagali Panu Zagadce czarować i rozwiązywać łamigłówki wspólnie z główną bohaterką. Poprzez zabawne historie uczniowie przekonali się, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i mogą być niezwykle fascynującą podróżą do krainy fantazji, a także odkrywaną ciągle na nowo tajemnicą.
Przedstawienie promowało nie tylko czytelnictwo, ale również zwróciło uwagę na to, gdzie można znaleźć informacje na dany temat. Uświadomiło uczniom, że poszerzając swoją wiedzę, można osiągnąć upragniony cel.
Jeśli dzieciaki zgłębiły przekazane w przedstawieniu treści, to na pewno udało się zaszczepić w nich ziarenko aktywnego czytelnika. Zagadnienie nie jest nam obce, gdyż od lat uczestniczymy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" .
Realizacja projektu "Książki naszych marzeń" - działanie: "Nakręcone książki"
X Muza – FILM; KINEMATOGRAFIA – bazuje na obrazie. Lubimy oglądać filmy, bo nie tylko przenoszą nas w inny świat, ale też dają złudzenie innego życia. Książki czynią to samo, tyle tylko, że w odróżnieniu od kina bazują na słowie i zdecydowanie
bardziej rozwijają wyobraźnię. Niemniej doświadczenie pokazuje, że obie damy: zarówno tradycyjna książka, jak i nowoczesna kinematografia potrafią ze sobą
współpracować i to całkiem efektywnie. Z tym, że to przeważnie książki stanowią inspirację dla kina, a rzadko odwrotnie.25 stycznia 2016 roku rozpoczęliśmy realizację działania "Nakręcone książki" w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Raz w miesiącu uczniowie naszej szkoły będą oglądać słynne ekranizacje lektur, następnie w klasach, wraz z nauczycielami - wychowawcami, zostanie omówiona tematyka oraz problemy poruszane w filmie. Chętni uczniowie mogą wykonać ilustracje do ekranizacji książki, które będą wyeksponowane na gazetce przed biblioteką szkolną.
Cele działania "Nakręcone książki":
- Zachęcenie uczniów do czytania książek, w szczególności tytułów znajdujących się wśród propozycji lekturowych.
- Rozbudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów.
- Rozwijanie i doskonalenie zainteresowań związanych z filmem.
- Zaprezentowanie omawianych na lekcjach tekstów w sposób atrakcyjny dla uczniów.
- Zwrócenie uwagi na uniwersalność i ponadczasowość omawianych w szkole książek (nie tylko "typowych lektur"), poprzez ich filmowe adaptacje.
"Mój brat niedźwiedź"
Reżyseria: Aaron Blaise, Bob Walker
Scenariusz: Steve Bencich, Ron J. Friedman, Tab Murphy
Muzyka: Mark Mancina
Producent: Chuck WilliamsNiezwykle widowiskowy film, oparty na motywach starej indiańskiej legendy, opowiada historię zapalczywego chłopca o imieniu Kenai, który za sprawą magii zostaje przemieniony w niedźwiedzia. Musi teraz oglądać świat z zupełnie nowej perspektywy, pobierając tym samym jedyną w swoim rodzaju, niezwykle wartościową lekcję życia. Starając się znaleźć sposób, by powrócić do ludzkiej postaci i nie mogąc porozumieć się ze swoim starszym bratem, Kenai zaprzyjaźnia się z wesołym niedźwiadkiem grizzly - Kodą i razem ruszają w pełną niebezpieczeństw podróż. Pośród zapierającej dech, przepięknej scenerii poznają wiele dzikich zwierząt, w tym dwa zabawne łosie Rutta i Tuka, wełniste mamuty, niesforne barany i inne! Jest to opowieść o krnąbrnym indiańskim chłopcu, który zostaje ukarany za swoją arogancję i zamieniony w niedźwiadka, by zrozumieć, że najważniejszą siłą sprawczą na świecie jest nie walka, lecz miłość, zarówno do siebie, do świata, jak i do bliźniego. "Mój brat niedźwiedź" to historia o tolerancji, otwieraniu się na inność oraz zrozumienia drugiej istoty, która również chciałaby żyć i cieszyć się przeznaczoną jej egzystencją.
SPOTKANIE Z RODZICAMI – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
13 stycznia 2016 roku, podczas zebrania z rodzicami, nauczyciel bibliotekarz – pani Małgorzata Czarnecka - przedstawiła zebranym prezentację multimedialną „Czy potrzebne jest nam dzisiaj czytanie?”. Zadanie to wynika z realizacji projektu „Książki naszych marzeń”.
Celem prezentacji było uwrażliwienie rodziców na wartości wynikające z podnoszenia kompetencji czytelniczych wśród dzieci, gdyż czytanie to jedna z najważniejszych sprawności językowych.
Zainteresowania i styl bycia dziecka przede wszystkim kształtuje rodzina.
Książka odgrywa bardzo ważną rolęw rozwoju intelektualnym dziecka.
Książka pomaga kształtować zasady społeczno - moralne dziecka. Mądrze wykorzystana, może stać się narzędziem bardzo pomocnymw rozwiązywaniu dziecięcych problemów.
Przykładem mogą być książki, które opisują sytuacje bliskie dzieciom będącym w wieku szkolnym.Czytając je, możemy porozmawiać o przyjaźni, agresji, zazdrości czy braku akceptacji dla „inności”.
Książka jest narzędziem uczenia się, kiedy uczeń z książki (prasy) czerpie informacje, poszerzając swoją wiedzę.
Jest podstawą przeżyć intelektualnych, emocjonalnych i estetycznych, kiedy dzieło literackie wpływa na operacje myślowe ucznia.
Wzrusza i kształtuje upodobania estetyczne oraz wyobraźnię.
Warto czytać, bo:
- Czytanie wpływa na rozwój systemu mowy
- Podnosi wiedzę
- Bogaci życie uczuciowe
- Pozwala na samokształcenie po skończeniu szkoły
- Ułatwia udziałw życiu kulturalnym i społecznym
Czytanie pomaga odnieść sukces.
Czytanie pomaga nam rozwijać myślenie, język i słownictwo. Uczymy się wyrażać myśli, uczucia, rozumieć innych, poszerzamy wiedzę o innych krajach, kulturach, historii, przyrodzie, o wszystkim, co nas interesuje.
Czytanie pozwala odnieść sukces nie tylko w szkole, ale procentuje i pozwala odnieść sukces w dorosłym życiu.
W dużym stopniu miłość do książek wynosi się z domu, więc istnieje potrzeba obcowania rodziców z książką.
Czytając, zapamiętujemy, jaka jest prawidłowa pisownia trudnych wyrazów. Pomoże to uczniom w otrzymaniu lepszych ocen z przedmiotów, testów oraz sprawdzianów.http://moodle.iumw.pl/user/view.php?id=117&course=5
Dzieci (szczególnie wzrokowcy) uczą się pisowni trudnych wyrazów, nie zdając sobie z tego sprawy.
Czytanie książek daje nam możliwość rozmawiania z innymi i wymiany poglądów na temat przeczytanych książek.
Sięgamy po książki, jeśli widzimy, że ktoś inny to robi.
W dzisiejszym świecie ludzie żyją w ciągłym pośpiechu, warto znaleźć czas na czytanie, aby się wyciszyć i zrobić coś dla siebie.
Czytanie rozwija, uczy koncentracji i pobudza naszą fantazję.
Kreatywność będzie się rozwijała, gdy człowiek będzie miał szerokie horyzonty i wiedzę praktyczną uzupełniał o myślenie o świecie, ludziach i emocjach.
Czytając, uczeń wzbogaca słownictwo. Łatwiej będzie mu nawiązać kontakt z innym rówieśnikiem lub osobą dorosłą. Nie będzie się obawiał ośmieszenia, prowadząc dyskusję na różne tematy.
Uczeń ma czynny kontakt z językiem, ćwiczy i poprawia jego znajomość. Nie ma problemów z wysławianiem się, pisaniem prac stylistycznych, łatwiej też nawiązuje kontakty z innymi.To bardzo ważny argument dla młodych ludzi.
Ciekawa i wciągająca książka dostarcza rozrywki i emocji.
Może bawić, czasem smucić, być przewodnikiem po świecie i innych kulturach.
Z książką nie można się nudzić!
Pokazujmy dzieciom magię czytania.
Warsztaty z bukieciarstwa
Styczeń to szczególny miesiąc w kalendarzu uczniowskim, bowiem zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas IV-V podczas zajęć koła plastycznego uczyli się jak wykonać ozdobne bukiety z herbaty. Warsztaty i pokaz dla uczniów prowadziła Pani Agnieszka Szcześniak. Efekt wspólnej pracy – przepiękne bukiety, będą cieszyć oko kochanych Seniorów w dniu 5 lutego 2016 r.
ZABAWA CHOINKOWA 2016
Tradycyjnie, w okresie karnawału, w naszej placówce odbywa się zabawa choinkowa, która jest doskonałą okazją do spotkania się społeczności szkolnej i lokalnej. Tak też było 9 stycznia 2016 roku. Korytarz szkolny oraz sala tańca zostały przyozdobione kolorowymi dekoracjami, do tańca przygrywał DJ, a w rytm muzyki świetnie bawili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek, by tancerze mogli uzupełnić stracone kalorie. Punktem kulminacyjnym zabawy choinkowej było przybycie Mikołaja z workami pełnymi paczek. Każde dziecko zostało obdarowane przez miłego gościa z brodą. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze, dzięki czemu dostarczyła wszystkim pozytywnych emocji. Było to niesamowite spotkanie pełne wrażeń, bo wszak "miło szaleć, kiedy czas po temu..."
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy swym zaangażowaniem wspomogli organizację tej uroczystości.
Góra Grosza 2015
Wszystkim, którzy włączyli się do wielkiej zbiórki pieniędzy Góra Grosza 2015 organizowanej na terenie naszej szkoły serdecznie dziękujemy.
W grudniu po raz kolejny włączyliśmy się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej. Uczniowie mają świadomość, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.
Podsumowanie akcji: Zebrana kwota 295,41.
W przeliczeniu na jednego ucznia w szkole 3zł 99 gr
Najwięcej groszy udało się zebrać uczniom klasy V, w sumie zebrali 80zł 15gr,
co w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie daje kwotę 10zł 01gr.
Wigilia szkolna 2015
Przed nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Takimi słowami, w piątek 18 grudnia 2015 r., rozpoczęła się JASEŁKA pt.: „Betlejem to My sami” przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Renaty Karpińskiej i Krzysztofa Trusińskiego. Po przedstawieniu uczniowie, rodzice, ksiądz proboszcz, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedstawiciele władz gminy składali sobie świąteczne życzenia i łamali się opłatkiem.
Nasze kolejne sukcesy w zbiórce surowców wtórnych
17 grudnia 2015r.klasa I z wychowawczynią odebrała w Kutnowskim Domu Kultury nagrody w corocznym konkursie "Dołącz do drużyny Tonsmeierka", organizowanym przez Związek Gmin Powiatu Kutnowskiego i firmę Tonsmeier w Kutnie. Zajęliśmy bardzo wysokie II miejsce w kategorii zbiórka makulatury, zbiórka baterii i puszek aluminiowych.
Również nasza koleżanka z klasy I Wiktoria Wróblewska we wszystkich trzech kategoriach zajęła II miejsce. Odebraliśmy cenne nagrody, ale przecież nie one są najważniejsze. Ważne jest, że cała społeczność szkolna dba o czystość naszej planety. Dziękujemy także rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w zbiórkę surowców wtórnych.
ZAPROSZENIE NA BAL CHARYTATYWNY
Wyjazdowe Mikołajki
4 grudzień 2015roku dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III był dniem pełnym atrakcji, ponieważ spędziliśmy go w Płocku. Pierwszą atrakcją była sztuka teatralna „Królewna Snieżka” w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego. Piękna scenografia, kolorowe stroje i doskonała gra aktorów wprowadziła nas we wspaniały nastrój. Jak to w baśniach bywa wszystko skończyło się dobrze, zwyciężyła miłość, przyjaźń i prawda. Po uczcie „dla ducha” przyszedł czas na coś dla ciała. Sala zabaw i gier edukacyjnych Kids Pley pozwoliła nam na szaleństwa. Wspinaczki, zjeżdżalnie, trampoliny, samochody, tematyczne kąciki zabaw wyzwalały w nas energię, radość i chęć wspólnej zabawy. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni opuszczaliśmy Płock.
Zdrowe odżywianie
W listopadzie w klasie drugiej odbył się, cykl zajęć, których głównym celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie rozpoznawali owoce i warzywa różnymi zmysłami, przygotowali z przyniesionych przez siebie produktów kanapki. Wykonali sałatki warzywne i sałatki z owoców. Potem nastąpiła wspólna degustacja. Dzięki tym zajęciom dzieci mają świadomość jak ważne jest w życiu racjonalne żywienie, wspomaganie organizmu witaminami i mikroelementami pochodzącymi ze świeżych owoców i warzyw, unikanie mało wartościowych przekąsek ( chipsy i fast food).
Wycieczka do Gniezna
25 listopada 2015 r. uczniowie z klas II-VI odwiedzili Gniezno. Pierwszym punktem było zwiedzanie fabryki bombek. W dziale „dmuchalnia” zwiedzający zobaczyli, jak podgrzewa się szklane rurki, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule. „Srebrzalnia” pokazała, jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. W „lakierni” podpatrywaliśmy, jak kule nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja”, jak nanosi się na bombki wzory. Po zwiedzaniu fabryki przyszedł czas na warsztaty plastyczne, podczas których dzieci poznały tajniki dekoracji i pakowania bombek. Każdy uczestnik warsztatów zdobił 4 bombki w różnych rozmiarach i mógł je zabrać ze sobą do domu.
Około godziny 13-tej przyszedł czas na zwiedzania Katedry Gnieźnieńskiej z jej pięknymi zabytkami.
Nie sposób być w Gnieźnie i nie wspomnieć o początkach naszego państwa, dlatego też kolejnym punktem wycieczki było zwiedzania Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dzieciom bardzo podobała się forma zwiedzania – filmy 3D i podświetlane ekspozycje. Zaciekawione były też wystawą dzieł „Sztuka i czas”, a wśród nich „Kompozycją monumentalną” Magdaleny Abakanowicz.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Właśnie 25 listopada swoje święto obchodzi ta najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka - PLUSZOWY MIŚ.
W naszej szkole urodziny misia obchodzone były po raz pierwszy. Prawie wszyscy uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszaki.
Najpierw wysłuchaliśmy piosenki Misia Uszatka, później pani bibliotekarka odtworzyła prezentację multimedialną dotyczącą historii misia oraz przedstawiła portrety znanych i lubianych bohaterów filmowych i literackich - oczywiście "misiowych". Uczniowie klasy V przygotowali ciekawostki i wierszyki na temat misiów oraz wesołe konkursy: zlizywanie miodku, rzucanie szyszkami do celu, bieg z jajkiem, labirynt misia do miodu, rysowanie portretu misia z zawiązanymi oczami. Była także zabawa śpiewno - ruchowa "Niedźwiadek", w której wszyscy ochoczo brali udział. Na koniec wszyscy stanęli do zdjęcia upamiętniającego to wydarzenie.
Dzień Pluszowego Misia należy zaliczyć do bardzo udanych imprez w naszej szkole.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
23 listopada 2015 roku nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu zorganizowanego przez bibliotekę Szkoły Podstawowej w Żeronicach w ramach realizacji projektu KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:
- klasy I - III "Mój ulubiony bohater literacki" - praca plastyczna wykonana dowolną techniką
- klasy IV - VI - plakat "Hasło promujące czytanie i bibliotekę szkolną"
Celem konkursu była popularyzacja biblioteki oraz czytelnictwa w środowisku szkolonym, rozwijanie kreatywności wśród uczestników, a także inspirowanie uczniów do aktywności twórczej i promowanie uzdolnień.
Jury w składzie: Bartek Wojda - przewodniczący SU, pani Renata Karpińska - nauczyciel plastyki i pani Małgorzata Czarnecka - nauczyciel bibliotekarz oceniło prace pod względem: pomysłowości ujęcia tematu, walorów artystycznych, wykorzystania różnorodnych technik plastycznych., estetyka pracy. Niezmiernie trudno było nam wyłonić zwycięzców. Ostatecznie jednak Jury zdecydowało się nagrodzić trzy spośród otrzymanych prac:
- Kategoria klasy I - III Filip Adamczyk, Katarzyna Włodarczyk
- Kategoria klasy IV - VI Maria Matysek
Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, składamy serdeczne podziękowania i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w bibliotecznych wydarzeniach. -)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie