•

Szkoła istnieje od 1994 roku. Decyzję o jej budowie podjęła Rada Gminy w dniu 6 czerwca 1993r. Inicjatorem budowy był Wójt Gminy Bedlno - Krzysztof Kołach. Zawiązano Społeczny Komitet Budowy Szkoły w skład Zarządu weszli: B.Gasik, W. Kozłowski, M. Tokarski, T. Chodorowska, H. Fabiański, Z.Włodarczyk , J. Fijałkowski.

W dniu 21 sierpnia rozpoczęto prace budowlane i dokonano wkopania kamienia węgielnego pod nowy obiekt. Prace budowlane prowadzłła firma M. Kacprzaka z Bedlna. Zostały one zakończone w sierpniu 1994r.

W dniu 2 września 1994r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej szkoły i nadanie jej imienia Marii Konopnickiej. Na uroczystości otwarcia obecni byli m.in. ówczesny Wojewoda płocki Krzysztof Kołach, premier R.P Waldemar Pawlak, Biskup Łowicki Alojzy Orszulik, Płocki Kurator Oświaty Anna Misiak. Uroczystość ta miała szczególne znaczenie dla miejscowej społeczności, nauczycieli i uczniów którzy rozpoczęli naukę w nowoczesnym obiekcie szkolnym. W trakcie istnienia szkoły zagospodarowano teren wokół budynku, zadbano o wyposażenie sal dydaktycznych.

W dniu 06 lutego 2002r. odbyła się uroczystość otwarcia pracowni komputerowej. Powstała ona dzięki wsparciu finansowemu sponsorów, rodziców i władz Gminy Bedlno. Uroczystość ta połączona była z choinką szkolną. Pracownia została wyposażona w internet, instalację sieciową, podstawowe programy dydaktyczne.

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie, w sierpniu 2001r., budowy sali gimnastycznej. Wykonawcą obiektu, na który z utęsknieniem czekali uczniowie, nauczyciele i rodzice była firma "Dromost" z Płocka. Uroczystość jej otwarcia miała miejsce 1 września 2002r. i połączona została z dożynkami gminnymi. Program artystyczny i sportowy przygotowała młodzież szkolna. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali Wójt Gminy Bedlno Krzysztof Kołach, Dyrektor Szkoły Dorota Stelmaszczyk, Przewodniczący Rady Rodziców Kazimierz Kuciapski a z ramienia uczniów Sylwia Owczarczyk. Nowy budynek poświęcił ówczesny Proboszcz parafii w Orłowie ks. Bolesław Kuśmirek. Społeczność szkolna otrzymała nowoczesny i doskonale wyposażony obiekt sportowy. Dużą radością napawa troska rodziców i nauczycieli o szkołę. Rodzice niezwykle chętnie włączyli się do prac na rzecz szkoły, przy ich udziale w 2000r. oddano do użytku m.in. boisko szkolne, a w roku szkolnym 2001-2002 gruntownie odnowiono budynek-pomalowano wszystkie klasy i pomieszczenia szkolne.

Ze środków Rady Rodziców i sponsorów zakupiono wiele pomocy dydaktycznych, komputery, sprzęt audiowizualny, dekoracje i elementy wyposażenia sal dydaktycznych. Warunki lokalowe placówki są bardzo dobre.

Obecnie w szkoła zatrudnia dziewiętnastu nauczycieli.