Strona główna
Warsztaty układania bukietów
W środę 17 maja 2017r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Agnieszkę Szcześniak. W czasie zajęć dzieci uczyły się, jak z lizaków zrobić piękny bukiet. I udało się! Powstały piękne, kolorowe, słodkie cacka, które dzieci wręczą rodzicom podczas Szkolnego Dnia Rodziny.
Strażacy ratują kotka
Od kilku dni na wysokim drzewie obok szkoły siedział kot, który nie potrafił lub bał się zejść. Dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły codziennie obserwowali kotka i bardzo martwili się o niego. Na pomoc została wezwana straż pożarna. Dzieci mogły obserwować strażaków w nietypowej akcji. Zwierzę zostało uratowane. Uczniowie nagrodzili strażaków okrzykami radości i brawami.
Zadbaj o swoje płuca
W roku szkolnym 2016/2017 po raz kolejny przystąpiliśmy do realizacji programu profilaktyki i wczesnego wykrywania gruźlicy i chorób płuc Zadbaj o swoje płuca we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie. Program realizowany był w klasach I-VI. Głównym celem programu było:
Dzień Ziemi 2017
Międzynarodowy Dzień Ziemi przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Dbajmy o to, by piękna była Ziemia, niech żyją na niej kolejne pokolenia!”
Członkowie Szkolnego Koła LOP z klasy VI podczas apelu przypomnieli koleżankom
i kolegom z klas młodszych oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego ideę ogłoszenia dnia 22 kwietnia Dniem Ziemi. W formie krótkiej inscenizacji przedstawili również konsekwencje jakie dla planety i ludzi niesie zanieczyszczanie powietrza, wody, gleby, lasów oraz sposoby codziennego ekologicznego zachowania. Uzupełnieniem inscenizacji była prezentacja plakatów zawierających hasła zachęcające do zbierania i segregowania odpadów.
STRACHY NA LACHY – SPOTKANIE PISARKI Z MŁODYM CZYTELNIKIEM
W czwartek 11 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie odbyło się spotkanie z panią Kaliną Jerzykowską, autorką wierszy, powieści, piosenek, sztuk teatralnych dla dzieci, odznaczoną Orderem Uśmiechu.
„Z książką na walizkach” to V łódzkie spotkania pisarzy z młodym czytelnikiem – to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie klas IV – VI mieli okazję spotkać się z autorką, co na pewno było niezapomnianym przeżyciem, tym bardziej, iż pani Jerzykowska stworzyła sympatyczną atmosferę, opowiedziała o swoich książkach, procesie ich tworzenia, nie szczędząc przy tym humoru i anegdot. Uczestnicy spotkania szybko nawiązali kontakt z pisarką, zadawali ciekawe pytania, czytali fragmenty jej książek. Później można było kupić książki pani Kaliny Jerzykowskiej, w których autorka chętnie wpisywała dedykacje dla czytelników.
Spotkanie z policjantem
27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Hubertem Kowalskim, dzielnicowym gminy Bedlno. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pracy policjanta, obejrzeli prezentację dotyczacą bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ogladanie akcesoriów policjanta oraz wozu policyjnego. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli pamiatkowy dyplom z podziękowaniem dla Komisariatu Policji w Żychlinie i dla Pana Dzielnicowego Huberta Kowalskiego za przeprowadzone spotkanie.
226 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
28 kwietnia 2017 roku odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali informacje, wiersze i piosenki związane z tym ważnym wydarzeniem z historii naszego kraju.Uroczystość zakończyły słowa ,, Naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości''. Apel był ważną lekcją historii i patriotyzmu.
LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ – KOLEJNY PRZYSTANEK
28 kwietnia odbyły się warsztaty w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę”. Tym razem udaliśmy się do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zwiedziliśmy Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody. Następnie w Łódzkim Domu Kultury odbyły się warsztaty, na których uczestnicy zapoznali się z metodami konstruowania ubiorów scenicznych oraz elementów scenograficznych z materiałów odzyskanych. Zajęcia prowadziła przedstawicielka pracowni Zagadnień Scenograficznych ASP.
„Powiat kutnowski – moja mała Ojczyzna”
27 kwietnia 2017 r. nastąpiło wręczenie nagród w IX edycji konkursu plastyczne, przeprowadzonym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie przy współpracy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Kutnie. W konkursie wzięło udział 119 prac z 14 szkół podstawowych, a wśród nich I miejsce w kategorii - szkoła podstawowa zajęła uczennica klasy VI Natalia Szcześniak.
Z sercem dla Miłosza!
I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE ! POMÓC MIŁOSZOWI I INNYM !
- pod takimi hasłami 23 kwietnia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie odbyła się akcja dla Miłosza. Do akcji przyłączyli się również nasi uczniowie w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „LOKOMOTYWA”, recytując wiersze o tematyce wiosennej i śpiewając piosenki. Uczniowie przygotowali również laurki z życzeniami dla Miłosza i plakat który zdobił halę sportową podczas Dnia Dawcy Szpiku. Razem z dziećmi na występy przybyli rodzice i nauczyciele, którzy zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku, by podarować szansę na życie osobom, które cierpią na nowotwory krwi.
Olimpiada z języka angielskiego
W styczniu grupa uczniów z klasy V i VI brała udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus. Uczniowie rozwiązywali 30 zadań zamkniętych sprawdzających wiedzę z zakresu gramatyki, funkcji językowych oraz umiejętność pracy z tekstem. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi - dwoje uczniów zostało laureatami. Uczennica klasy VI Dorota Karpińska rozwiązała test bezbłędnie i zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Uczeń klasy VI Mateusz Granosik zajął 7 miejsce i otrzymał dyplom laureata. Gratulujemy!
Konkurs recytatorski
20 kwietnia 2017 roku w ramach projektu,,Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką'' w Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie odbył się konkurs recytatorski pod hasłem
,, Świerszczykowe wierszyki''. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III: Magdalena Czarnecka, Julia Bołdowicz, Maja Gałusa i Agnieszka Matysek.Dziewczynki zaprezentowały wiersze o tematyce przyrodniczej. Wyróżnienia zdobyły: Julia Bołdowicz i Agnieszka Matysek.Dyplomy za udział otrzymały: Magdalena Czarnecka i Maja Gałusa.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
23 kwietnia przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia literackie, kiermasze książek i spotkania autorskie.
Ten dzień to czytelnicze święto obchodzone przez UNESCO od 1995 roku. Ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa. Przypomina o zagadnieniach z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz praw autorskich.
Czwartkowe czytanie na dywanie
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzieciaki z oddziału przedszkolnego uczestniczą w działaniu „Czwartkowe czytanie na dywanie”.
Raz w miesiącu w czwartek przychodzi do oddziału przedszkolnego Cioteczka z biblioteki, która zaprasza do wspólnych zabaw, zagadek i słuchania czytanych książek.
Lokomotywą po wiedzę – przystanek 3.
Nasza lokomotywa nabiera przyspieszenia.
19 kwietnia 2017 r. grupa 20 uczniów wzięła udział w kolejnych warsztatach w ramach działań „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno – artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Tym razem gościliśmy w Politechnice Łódzkiej w Instytucie Architektury i Urbanistyki na warsztatach ze scenografii ekologicznej – inspiracja architekturą bimorficzną.
Lokomotywą po wiedzę – Przystanek 2.
Nasza LOKOMOTYWA nabiera przyspieszenia.
10 kwietnia 2017 roku grupa 20 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach w ramach przedsięwzięcia „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno – artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.
Tym razem pojechaliśmy do Łódzkiego Domu Kultury, gdzie odbyły się zajęcia z projektowania ubiorów metodą aplikacji. Uczestnicy warsztatów tworzyli ubiory z fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii, dodatków krawieckich, zakrętek, butelek plastikowych i innych produktów traktowanych jako „rzeczy do wyrzucenia”.
Wycieczka zorganizowana przez firmę Tonsmeier
W poniedziałek 10 kwietnia br. 7 uczniów z naszej szkoły zostało zaproszonych na wycieczkę przez firmę Tonsmeier w Kutnie. Nasza szkoła doskonale zna tę firmę, bo od kilku lat uczestniczymy w konkursach ogłaszanych przez Tonsmeier. Zawsze zajmujemy czołowe miejsca w zbiórce surowców wtórnych. Bogaty program wycieczki pozwolił nam na zapoznanie się z procesem sortowania śmieci. Mogliśmy również obejrzeć jak pracuje nowoczesna śmieciarka. Na terenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów w Krzyżanówku przekonaliśmy się jak ogromne ilości produkujemy śmieci i jak ważne jest sortowanie odpadów. Dzięki takim wyjazdom wzrasta nasza świadomość ekologiczna i przez to dbamy o naszą planetę.
Nasza „Lokomotywa po wiedzę” ruszyła !!!
Przystanek I – prelekcja i warsztaty „Planeta Ziemia”
27 marca 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – VI uczestniczyli w pierwszym spotkaniu w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę - projekt ekologiczno - artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”, który realizowany jest przez Łódzki Dom Kultury w partnerstwie z Gminnym Ośrodkirm Kultury w Bedlnie. Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej będzie beneficjentem projektu.
Konkurs Recytatorski pod hasłem ,, Pięknie być człowiekiem..."
24 marca 2017 r.w GOK w Bedlnie odbył się etap gminny XXXIX Edycji Konkursu Recytatorskiego pod hasłem ,, Pięknie być człowiekiem..." . Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice kl. III: Julia Bołdowicz, Magdalena Czarnecka i Maja Gałusa. Dziewczynki recytowały wiersze, w których motywem przewodnim była książka, biblioteka. Były to: Józefa Ratajczaka ,, Podsłuchane w bajkach'', Artura Oppmana ,, Za górami, za morzami'', J.A. Grochowiny ,,Miasto książki'', Jerzego Jesionowskiego ,, Dawniej'', Marzeny Szczypińskiej ,,Wesoła biblioteka'' i Wincentego Fabera ,,Czytelniczka''.Maja Gałusa otrzymała wyróżnienie za recytację swoich wierszy. Julia Bołdowicz i Magdalena Czarnecka otrzymały dyplomy za udział.
Teatr „Arlekin” i „Saltos”
23 marca 2017 r. uczniowie z klas II-VI uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Łodzi. W programie był:
spektakl teatralny „Królewna z drewna” - barwna, wierszowana bajka, oparta na tekście Waldemara Wolańskiego, która w rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięci