Owocowe szaszłyki
Jesień to okazja, aby zachęcić dzieci do zamiany słodkich przekąsek na zdrowe owocowe szaszłyki. Dzieciom z oddziału przedszkolnego udało się to w stu procentach. Świetna zabawa, a po pracy smaczny deser, własnoręcznie wykonany. Podczas wykonywania szaszłyków dzieci śpiewały ,,witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki”.
Trębki 2015
24 października 2015r. tym, którym ,, chce się chcieć ”, czyli zuchy i harcerze z naszej drużyny po raz jedenasty wyruszyli na rajd śladami dh Andrzeja Małkowskiego. Co nas tak ciągnie co roku do Trębek? Świetna zabawa, zdrowa rywalizacja, spotkanie z ciekawymi ludźmi, piękno przyrody w trębskich lasach o tej porze roku. Zuchy uczestniczyli w konkurencjach, w których musiały się wykazać sprawnością, sprytem i zuchową postawą. Na zakończenie spacer do lasu i zabawy na świeżym powietrzu. Harcerze musieli wykazać się dobrą kondycją, bo do przejścia mieli 10 kilometrów. Na trasie punkty patrolowe, na których rywalizowaliśmy z drużynami z innych szkół. Jeden dzień, a niezapomniane wspomnienia pozostaną na cały rok.
Ślubowanie klasy I
"Uroczyście ślubujemy"
20 października 2015r. był wyjątkowym dla 14 uczniów klasy I. Właśnie tego dnia w obecności rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów ze starszych klas piewszaki złożyły ślubownie na sztandar szkoły. Zapewniły wszystkich, że będą sumiennie uczyć się, kochać swoją Ojczyznę, będą koleżeńscy wobec siebie i kolegów ze szkoły. Splendoru uroczystości dopełniło pasowanie na ucznia przez panią dyrektor i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Później były upominki od dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas II - VI. Rodzice pierwszaków podziękowali za chwile wzruszeń tak uroczystego święta i zaprosili na słodki poczęstunek
Konkurs recytatorski
W Gminnym Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym 9 października 2015 r. w sali GOK w Bedlnie, wzięły udział : Magdalena Czarnecka kl. II, Maja Gałusa kl. II, Martyna Michalak kl. IV, Dorota Karpińska kl. V, Zuzanna Woźniak kl. V. Uczennice recytowały wiersze związane tematycznie z hasłem przewodnim konkursu ,, Przyroda w poezji - Góry, nasze góry''. Dziewczęta przygotowały po dwa wiersze znanych polskich poetów: T. Kubiaka, J. Kasprowicza, A. Asnyka, K. Przerwy - Tetmajera. W kategorii klas II- IV - Maja Gałusa zajęła III miejsce. W kategorii klas V -VI - Zuzanna Woźniak zajęła I miejsce. Gratulujemy laureatom !
Wycieczka do ZOO w Borysewie i Łęczycy
1 października 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - II naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Łęczycy i Zoo Safari w Borysewie. W zamku w Łęczycy wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o zamku przeplatanej legendami o diable Borucie, obejrzeli ,,diabelską'' wystawę rzeźby ludowej. Na zakończenie wizyty w zamku wszyscy uczestnicy weszli na wieżę, skąd podziwiali panoramę Łęczycy. W Zoo Safari w Borysewie podczas 2 godzinnego spaceru z panią przewodnik, dzieci podziwiały egzotyczne zwierzęta, wysłuchały wiele informacji i ciekawostek odnośnie życia tych zwierząt. Zobaczyły m.in. jedynego w Polsce białego lwa, białe tygrysy, zebry, antylopy, alpagi, kangury, wielbłądy, małpy, niedźwiedzia, fokę. Dzieci mogły je obejrzeć z bliska, bo zwierzęta same podchodziły do ogrodzenia. Byliśmy pod wrażeniem tego miejsca. Do domu wróciliśmy zmęc
WYCIECZKA DO KUTNA
30 września 2015 r. uczniowie klas III, IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Kutna. W ten sposób postanowiliśmy uczcić Dzień Chłopaka. Program wyjazdu obejmował:
Wizytę na dworcu PKP – realizacja wychowania komunikacyjnego (pasażer w komunikacji publicznej) Seans filmowy w KDK
Realizacja programu „Owoce i warzywa w szkole”
W roku szkolnym 2014/2015 w szkole realizowany był program „Owoce i warzywa w szkole”. Program skierowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz do uczniów klas I-III. Głównym celem programu była długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymywały porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczyły w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw, wzbogacano wiedzę dzieci dotyczącą pochodzenia produktów rolnych. Działania edukacyjne obejmowały: organizowanie konkursów i festynów tematycznych z zakresu zdrowego odżywiania, organizowanie warsztatów kulinarnych z uwzględnieniem przekazywania wiedzy o zdrowym odżywianiu, zakładanie i prowadzenie hodowli klasowych, wspólne spożywanie drugiego śniadania, połąc
INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu szkoły w sprzęt multimedialny mamy możliwość uczestniczenia w projekcie INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ.
Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bez
SPOTKANIA Z KULTURĄ
ŁÓDZKA FUNDACJA "MUZYKA ŚWIATA"
Kolejny rok spotykamy się raz w miesiącu w czwartki na muzycznych koncertach edukacyjnych, które przygotowuje Łódzka Fundacja "Muzyka Świata". Uczniowie wprowadzani są w świat muzyki poważnej, poznają wybitnych twórców, ważne dzieła, tańce ludowe, klasyczne i współczesne, historię instrumentów. Część spotkań nawiązuje do kalendarza świąt, rocznic, ważnych wydarzeń.
KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ
Nasza szkoła zgłosiła akces do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”.
Program „Książki naszych marzeń” ma promować czytelnictwo wśród uczniów, dzięki doposażeniu bibliotek szkolnych w pozycje wybrane przez czytelników. Książka w szkole podstawowej ma zupełnie inną rolę niż książka na kolejnych etapach edukacyjnych. Od tego z jaką lekturą, budzącą zainteresowanie uczeń zetknie się w podstawówce, zależy to, czy będzie chciał czytać w dorosłym życiu. Książki wybierane do biblioteki powinny więc rozbudzać ciekawość ucznia, wciągać, inspirować, wdrażać nawyk czytania.
Piknik z Astronomią
Uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w "Pikniku z Astronomią" zorganizowanym przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP. Spotkanie - warsztaty prowadzone były przy użyciu namiotu Wirtualnego Obserwatorium Ciemnego Nieba. W pomieszczeniu tym odbył się seans podobny do tego w planetarium. Uczniowie mogli nie tylko wysłuchać prezentacji i obejrzeć wirtualne gwiazdy, ale i poznać zasady ochrony ciemnego nieba. Makieta ta to jedyny w Polsce model dydaktyczny wykonany w skali HD i w dodatku w całości podświetlony, aby ukazać problem zanieczyszczenia nocnego nieba sztucznym światłem. Ta niezwykła lekcja zrobiła na uczestnikach niesamowite wrażenie.
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Żeronicachinformuje, że
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się
w dniu 1 września o godz. 830Obowiązuje strój galowy i obuwie zamienne.
Wyprawka przedszkolaka
Wyprawka przedszkolaka:
Trzy bloki rysunkowe Trzy bloki techniczne Trzy papiery kolorowe Trzy bloki kolorowe sztywne Trzy opakowania plasteliny Kredki ołówkowe, cienkie BAMBINO Kredki świecowe Ołówki, gumka, temperówka, nożyczki Klej w sztyfcie Farby, pędzel-gruby, cienki (fa
Zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015.
Na uroczystym apelu ze sztandarem zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Były nagrody książkowe, świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, podziękowania i gratulacje. Głównymi bohaterami byli uczniowie klasy szóstej, którzy odchodząc z tej szkoły dali swoje ostatnie artystyczne przedstawienie, a w podziękowaniu za trud nauczania i wychowania zatańczyli poloneza.
Toruń legend i mitów - wycieczka edukacyjna
17 czerwca 2015 roku 23 uczniów pod opieką nauczycieli wyruszyło na ciekawą wycieczkę do Torunia. Z sympatyczną przewodniczką panią Magdą uczniowie w trakcie spaceru poznali najważniejsze i najsłynniejsze zabytki Torunia w oparciu o ciekawe i niezwykła opowieści, historie i legendy. Trasa wycieczki obejmowała:
Spotkanie z pszczelarzem
Uczniowie naszej szkoły, 27 maja 2015 r., uczestniczyli w spotkaniu z panem Grzegorzem Jagniątkowskim, rodzicem jednego z uczniów, prowadzącym gospodarstwo pasieczne. Tematyka spotkania obejmowała rolę pszczół w przyrodzie i gospodarce człowieka, życie pszczelej rodziny, ochronę tych pożytecznych owadów oraz sposoby stworzenia im przyjaznych warunków życia.
Sprawozdanie z realizacji zadania "Ekopracownia młodego badacza" w miesiącu czerwcu 2015 r.
Sprawozdanie
z zadań realizowanych w oparciu o szkolną pracownię przyrodniczą ,,Ekopracownia młodego badacza’’ w miesiącu czerwcu 2015 r.
Zadanie pn. Utworzenie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach pracowni przyrodniczej ,,Ekopracownia młodego badacza” dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach umowy dotacji.
Sprawozdanie z realizacji zadania "Ekopracownia młodego badacza" w miesiącu maju 2015 r.
Sprawozdanie
z zadań realizowanych w oparciu o szkolną pracownię przyrodniczą ,,Ekopracownia młodego badacza’’ w miesiącu maju 2015 r.
Zadanie pn. Utworzenie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach pracowni przyrodniczej ,,Ekopracownia młodego badacza” dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach umowy dotacji.
IV Rajd Bzura
,,Wędrówką życie jest człowieka” - Edward Stachura
13. 06. 2015 r. odbył się już czwarty rajd ,,Bzura”, który był jednocześnie zakończeniem roku harcerskiego. Ci, którzy wybrali poszukiwanie przygód zamiast siedzenie w domu przed komputerem na pewno nie żałują tej decyzji. Rajd rozpoczął się uroczystym apelem, następnie wyznaczono trzy trasy rajdu, dla zuchów, harcerzy i drużyn starszo-harcerskich. Na każdej trasie zadania na punktach patrolowych wymagały zręczności, wytrzymałości i niemałej odwagi od uczestników. Lecz dla zuchów i harcerzy nie ma rzeczy niemożliwych. Każde zadanie to wyzwanie. Jak było do przewidzenia, wszyscy dali z siebie, ile tylko mogli. Szczęśliwi, spełnieni (i zmęczeni upałem), po zaliczeniu tras rajdu powróciliśmy do szkoły. Miłą niespodzianką były nagrody za udział w rajdzie, które dostały wszystkie drużyny. Prawdziwymi bohaterami rajdu okazały się
Sprawozdanie z realizacji zadania ,,Ekopracownia młodego badacza’’ w miesiącu kwietniu 2015 r.
Sprawozdanie
z zadań realizowanych w oparciu o szkolną pracownię przyrodniczą ,,Ekopracownia młodego badacza’’ w miesiącu kwietniu 2015 r.
Zadanie pn. Utworzenie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach pracowni przyrodniczej ,,Ekopracownia młodego badacza” dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach umowy dotacji.