Święto Bibliotek Szkolnych
25 października obchodziliśmy w szkole Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie klas V - VIII obejrzeli prezentację o Adamie Mickiewiczu i czytali wybrane fragmenty z "Pana Tadeusza". Akcja ta połączona była z działaniami Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie pod hasłem "Sztafeta Czytających Szkół".
Ślubowanie klasy I 👨🎓👩🎓
Dzień 18 października 2018 r. na długo pozostanie w pamięci pierwszaków. Tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, bo złożyli ślubowanie. Najpierw „popisali” się sprawnym rozwiązywaniem zagadek, recytacją wierszy i śpiewaniem piosenek. Podziękowali rodzicom, których nie mogło zabraknąć na uroczystości w tak ważnym dla nich dniu. W części oficjalnej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor. Koleżanki i koledzy z pozostałych klas obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami. Pomimo dużej tremy, dzieci z klasy I wypadły wyśmienicie i zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Żeronicach.
XIII Rajd "Śladami dh Andrzeja" w Trębkach.
Trzynasty Rajd śladami dh Andrzeja Małkowskiego za nami. Piękna pogoda dodawała skrzydeł i pokonanie 15 kilometrów okazało się przyjemnością dla niestrudzonych harcerzy naszej drużyny. Zuchy również wyszły na trasę rajdu i dzielnie stawiały czoła zadaniom na punktach patrolowych. Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę jak i o to aby zuchy i harcerze jak najwięcej się nauczyli. Zadania na trasie nawiązywały tematyką do 130 rocznicy urodzin dh Andrzeja Małkowskiego oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Rajd za nami, jednak wspomnienia pozostaną na długo.
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ !!!
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzono 12 października. Uczniowie klasy II, VII i VIII w montażu słowno muzycznym podziękowali wszystkim pracownikom oświaty za trud i zaangażowanie.
Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
10 października w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych odbył Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.🇵🇱️ 🎤Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Gołębiewski z klasy IV oraz Zuzanna Gajek z klasy VII. Zuzia zajęła III miejsce, Bartek zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!👍
Koncerty Edukacyjne Fundacji 'Muzyka Świata"
W dniu 11 października mogliśmy poznać instrumenty z Afryki i Australii.🎶🎤🎼🎵
Rajd dla Niepodległej
11 października grupa uczniów z klas V-VIII wraz z opiekunami wyruszyła na Rajd Rowerowy do Walewic w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.🇵🇱️🚴♂️🚴♀️
Uczniowie odwiedzili cmentarz wojenny i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy, którzy brali udział w Bitwie nad Bzurą we wrześniu 1939 roku. W drodze powrotnej uczniowie udali się na krótki odpoczynek przy pałacu, gdzie mogli podziwiać uroki złotej polskiej jesieni.🍁🍂
BEDLNO FOLK PROJEKT 2018/2019
Dnia 10 października w naszej szkole odbyły się pierwsze Warsztaty Artystyczne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu BEDLNO FOLK PROJEKT 2018/2019 realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, a prowadzić je będzie p. Renata Mosiołek - muzyk, wokalista, pedagog artystyczny Akademii Śpiewu Kookaburra Studio w Łodzi.
Ogólnopolska akcja edukacyjna PZU Odblaski
Podobnie jak PZU:„Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. To nasza wspólna odpowiedzialność.” Dlatego też z ochotą dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. W klasach I-III zostały przeprowadzone lekcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drodze przez zaopatrzenie ich w odblaski. Uczniowie poznali historię Igi, która w deszczowy dzień podążała do szkoły, przeprowadzali eksperymenty z odblaskami, wzięli udział w quizie odblaskowym, projektowali stroje z odblaskami oraz relaksując się przy fraszkach poznali bohaterów akcji - czyli Niestraszki. Dodatkowo uczniowie z klasy II w ramach koła artystycznego przygotowali prace konkursowe pt: „Bezpieczny powrót ze szkoły do domu” - trzymamy kciuki za wyniki. Na zakończenie akcji wszyscy otrzymali dyplomy od Stacha Tracha oraz odblaski.
Dzień Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klas IV -VIII pojechali na wycieczkę do Łodzi. W kinie Cinema City klasa IV i V obejrzały film pt. "Biały Kieł", a klasy starsze "Dywizjon 303". Po posiłku w strefie restauracyjnej w Manufakturze uczniowie brali udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego w Kręgielni "Grakula".
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. 📖📕📗📙 To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Klasa VI przygotowała dla swoich młodszych kolegów z klas I-III i z oddziału przedszkolnego zagadki dotyczące znanych postaci z bajek i wierszy. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajkowych bohaterów. W nagrodę każda klasa otrzymała maskotkę "Słodziaka" oraz książkę pt. "Gang Słodziaków". Zachęcamy rodziców do przyłączenia się do tej akcji - czytajcie dzieciom, nie tylko w Dniu Głośnego Czytania.
Święto Chorągwi Łódzkiej
W dniach 21-23 września harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Chorągwi Łódzkiej. Święto co roku odbywa się w innym mieście, tym razem harcerze spotkali się w stolicy naszego województwa. "Dzielni na co dzień" to hasło tegorocznego Święta.
Sprzątanie świata 2018
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. W tym roku jubileuszowa akcja odbywa się pod hasłem: "„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” Zapraszamy!
Koncerty Edukacyjne Fundacji 'Muzyka Świata"
13 września odbył się pierwszy z cyklu koncertów Fundacji Muzyka Świata. W spotkaniu zatytułowanym :"Jesienne powitanie" poznaliśmy historię i utwory jazzu cygańskiego.
Dzień Sportu oraz Bieg dla Niepodległej
Dzień Sportu oraz Bieg dla Niepodległej⛹️♂️🤸♂️⚽🇵🇱️
W dniu 11 września w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Sportu. Oprócz rywalizacji sportowej był też akcent patriotyczny: z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy Bieg dla Niepodległej. Obowiązkowym strojem w tym dniu były białe lub czerwone koszulki. W pierwszej części imprezy drużyny z klas I-III oraz IV-VIII rywalizowały w różnorodnych konkurencjach sportowych. O godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice, łącznie 100 osób brało udział w Biegu dla Niepodległej. Ostatnim akcentem imprezy było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
Dnia 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie uczennice klasy VII i VIII czytały fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
INFORMACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żeronicach
informuje, że
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się dnia 3 września o godzinie 830
12 CZERWCA 2018 ROKU – DZIEŃ RODZINY - UROCZYSTOŚĆ ŚRODOWISKOWA
Jak co roku, 26 maja, świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. 1 czerwca – świętujemy Dzień Dziecka. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem.
12 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, wspólne Święto Rodziny!
Uczniowie przygotowali na ten szczególny czas niespodzianki dla swoich rodziców – szczere życzenia, hucznie odśpiewane sto lat, starannie wykonane upominki, piosenkę o mamie i tacie oraz humorystyczną wersję baśni o Śnieżce. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym gościom wiele radości.
TRZYDNIOWA WYCIECZKA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA – JURA KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKA
W dniach 18. – 20.06. 2018 roku 34 uczniów klas III – VII uczestniczyło w wycieczce turystyczno – krajoznawczej po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.
1 DZIEŃ:
Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec to największa warownia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a także, bez wątpienia, jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Znajduje się na Górze Janowskiego w środkowej części Wyżyny. Majestatycznym ruinom uroku dodają fantazyjne formy skalne, z wykorzystaniem których postawiono mury budowli. Zamek leży w centralnej części Jury.