Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
10 października w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych odbył Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.🇵🇱️ 🎤Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Gołębiewski z klasy IV oraz Zuzanna Gajek z klasy VII. Zuzia zajęła III miejsce, Bartek zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!👍
Koncerty Edukacyjne Fundacji 'Muzyka Świata"
W dniu 11 października mogliśmy poznać instrumenty z Afryki i Australii.🎶🎤🎼🎵
Rajd dla Niepodległej
11 października grupa uczniów z klas V-VIII wraz z opiekunami wyruszyła na Rajd Rowerowy do Walewic w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.🇵🇱️🚴♂️🚴♀️
Uczniowie odwiedzili cmentarz wojenny i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy, którzy brali udział w Bitwie nad Bzurą we wrześniu 1939 roku. W drodze powrotnej uczniowie udali się na krótki odpoczynek przy pałacu, gdzie mogli podziwiać uroki złotej polskiej jesieni.🍁🍂
BEDLNO FOLK PROJEKT 2018/2019
Dnia 10 października w naszej szkole odbyły się pierwsze Warsztaty Artystyczne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu BEDLNO FOLK PROJEKT 2018/2019 realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, a prowadzić je będzie p. Renata Mosiołek - muzyk, wokalista, pedagog artystyczny Akademii Śpiewu Kookaburra Studio w Łodzi.
Ogólnopolska akcja edukacyjna PZU Odblaski
Podobnie jak PZU:„Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. To nasza wspólna odpowiedzialność.” Dlatego też z ochotą dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. W klasach I-III zostały przeprowadzone lekcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drodze przez zaopatrzenie ich w odblaski. Uczniowie poznali historię Igi, która w deszczowy dzień podążała do szkoły, przeprowadzali eksperymenty z odblaskami, wzięli udział w quizie odblaskowym, projektowali stroje z odblaskami oraz relaksując się przy fraszkach poznali bohaterów akcji - czyli Niestraszki. Dodatkowo uczniowie z klasy II w ramach koła artystycznego przygotowali prace konkursowe pt: „Bezpieczny powrót ze szkoły do domu” - trzymamy kciuki za wyniki. Na zakończenie akcji wszyscy otrzymali dyplomy od Stacha Tracha oraz odblaski.
Dzień Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klas IV -VIII pojechali na wycieczkę do Łodzi. W kinie Cinema City klasa IV i V obejrzały film pt. "Biały Kieł", a klasy starsze "Dywizjon 303". Po posiłku w strefie restauracyjnej w Manufakturze uczniowie brali udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego w Kręgielni "Grakula".
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. 📖📕📗📙 To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Klasa VI przygotowała dla swoich młodszych kolegów z klas I-III i z oddziału przedszkolnego zagadki dotyczące znanych postaci z bajek i wierszy. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajkowych bohaterów. W nagrodę każda klasa otrzymała maskotkę "Słodziaka" oraz książkę pt. "Gang Słodziaków". Zachęcamy rodziców do przyłączenia się do tej akcji - czytajcie dzieciom, nie tylko w Dniu Głośnego Czytania.
Święto Chorągwi Łódzkiej
W dniach 21-23 września harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Chorągwi Łódzkiej. Święto co roku odbywa się w innym mieście, tym razem harcerze spotkali się w stolicy naszego województwa. "Dzielni na co dzień" to hasło tegorocznego Święta.
Sprzątanie świata 2018
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. W tym roku jubileuszowa akcja odbywa się pod hasłem: "„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” Zapraszamy!
Koncerty Edukacyjne Fundacji 'Muzyka Świata"
13 września odbył się pierwszy z cyklu koncertów Fundacji Muzyka Świata. W spotkaniu zatytułowanym :"Jesienne powitanie" poznaliśmy historię i utwory jazzu cygańskiego.
Dzień Sportu oraz Bieg dla Niepodległej
Dzień Sportu oraz Bieg dla Niepodległej⛹️♂️🤸♂️⚽🇵🇱️
W dniu 11 września w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Sportu. Oprócz rywalizacji sportowej był też akcent patriotyczny: z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy Bieg dla Niepodległej. Obowiązkowym strojem w tym dniu były białe lub czerwone koszulki. W pierwszej części imprezy drużyny z klas I-III oraz IV-VIII rywalizowały w różnorodnych konkurencjach sportowych. O godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice, łącznie 100 osób brało udział w Biegu dla Niepodległej. Ostatnim akcentem imprezy było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
Dnia 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie uczennice klasy VII i VIII czytały fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
INFORMACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żeronicach
informuje, że
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się dnia 3 września o godzinie 830
12 CZERWCA 2018 ROKU – DZIEŃ RODZINY - UROCZYSTOŚĆ ŚRODOWISKOWA
Jak co roku, 26 maja, świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. 1 czerwca – świętujemy Dzień Dziecka. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem.
12 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, wspólne Święto Rodziny!
Uczniowie przygotowali na ten szczególny czas niespodzianki dla swoich rodziców – szczere życzenia, hucznie odśpiewane sto lat, starannie wykonane upominki, piosenkę o mamie i tacie oraz humorystyczną wersję baśni o Śnieżce. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym gościom wiele radości.
TRZYDNIOWA WYCIECZKA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA – JURA KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKA
W dniach 18. – 20.06. 2018 roku 34 uczniów klas III – VII uczestniczyło w wycieczce turystyczno – krajoznawczej po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.
1 DZIEŃ:
Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec to największa warownia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a także, bez wątpienia, jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Znajduje się na Górze Janowskiego w środkowej części Wyżyny. Majestatycznym ruinom uroku dodają fantazyjne formy skalne, z wykorzystaniem których postawiono mury budowli. Zamek leży w centralnej części Jury.
Informacja dla rodziców o wycieczce trzydniowej - JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA (3 DNI)
TERMIN: 18-20.06.2018
1 DZIEŃ:
Zbiórka o godz. 7.00, wyjazd godz. 7.15. Przejazd do OGRODZIEŃCA - zwiedzanie zamku; Gród na Górze Birów - rekonstrukcja drewnianej osady okresu wczesnego średniowiecza. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Święto Patronki
23 maja to wyjątkowy dzień w naszej szkole. Zgodnie z tradycją jest on dla społeczności szkolnej okazją do uczczenia osoby patronki szkoły – Marii Konopnickiej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się odśpiewaniem Roty - pieśni, której autorką tekstu jest właśnie nasza patronka.
Następnie, przedstawiciele poszczególnych klas i oddziału przedszkolnego recytowali wybrane wiersze poetki: Bocian, Muchy Samochwały, Stefek Burczymucha, Niezabudka, Przy mrowisku, Rzeka. Najstarsi uczniowie odczytali baśń „O siedmiu krasnoludkach i Sierotce Marysi”, która powstała na podstawie bajki Marii Konopnickiej. Na zakończenie najważniejsze fakty z życia naszej Patronki przybliżyła prezentacja multimedialna.
Zadbaj o swoje płuca
W roku szkolnym 2017/2018 w klasach I-III realizowany był program profilaktyki i wczesnego wykrywania gruźlicy i chorób płuc „Zadbaj o swoje płuca”. Program realizowany był we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie.
Głównym celem programu było:
pogłębienie wiedz
Nocna zbiórka harcerzy
Z piątku na sobotę tj. 04-05. 05. 2018r w szkole odbyła się nocna zbiórka. Uczestniczyli w niej harcerze i zuchy naszej szkoły. Po samodzielnym zakwaterowaniu się w klasach, przygotowaniu noclegu, zaczęły się zajęcia prowadzone, zgodnie z metodyką zuchowo – harcerską, przez doświadczonych harcerzy- Zuzannę Wożniak, Weronikę Siurek, Dominika Oliszewskiego i Dorotę Karpińską. Opowieść o Rycerzach Okrągłego Stołu zainspirowała nas do wykonania tarczy i mieczy harcerskich. Następne zajęcia to zapoznanie z busolą i wyznaczanie azymutów. Wieczór zakończył się ogniskiem harcerskim, przyrzeczeniem składanym przez Dorotę Karpińską oraz pieczeniem kiełbasek, a to wszystko przy śpiewie z gitarą i ukulele. Dużą atrakcją okazało się spotkanie z panem Wojciechem Żakietą, który zgodził się podzielić z dziećmi swoją pasją, czyli obserwacją nieba profesjonalnym teleskopem. Mieliśmy ogromne szczęście, t