Rekrutacja do oddziału przedszkolnego
Komunikat
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej
w Żeronicachz dnia 1 marca 2019 r.
w sprawie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego
w roku szkolnym 2019/2020Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach informuje, że rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego
Koncert Edukacyjny Fundacji "Muzyka Świata"
Mikołajkowy koncert pt. "Tajemniczy instrument".🎅🎵🎶 Dziś mogliśmy posłuchać melodii i odgłosów postaci z filmu Star Wars. Nie obyło się także bez mikołajkowego klimatu i piosenek związanych ze świętami. Poznaliśmy też dwa nowe instrumenty: melodykę i theremin. Główną uwagę skupił drugi instrument. Był naprawdę tajemniczy. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do innych, aby na nim zagrać nie wolno go dotykać. Dźwięki powstają poprzez zbliżanie dłoni do instrumentu na różną odległość. Stąd oczywiście ogromna chęć dzieci do samodzielnych kompozycji. Nasi mali kompozytorzy wyglądali przy tym trochę jak czarodzieje używający magii.
Spotkanie niezwykłym gościem
Dzień przed Barbórką gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa - Pana Wojciecha Rosół - górnika, który pracował w kopalni w Piekarach Śląskich. Pan Rosół bardzo ciekawie opowiedział nam o ciężkiej pracy górnika. Mogliśmy obejrzeć strój, czapkę oraz odznaczenia i pamiątkowe medale. Na zdjeciach zobaczylismy jak wyglądaja warunki pracy pod ziemią. Jako wyraz wdzięczności za spotkanie i ciekawe opowieści, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy I i III zaspiewały piosenki i recytowały wiersze. Bardzo dziękujemy za spotkanie.
Mistrzostwa Powiatu w unihokeju
Dziś grupa dziewcząt i chłopców z klas IV -VIII brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - Mistrzostwa Powiatu w unihokeju 🏒. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce 🥉 Gratulujemy
Dzień Życzliwości
Pamiętajmy! Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności.
W tym dniu znajdź się wśród życzliwych:
- doceń swoich najbliższych, przyjaciół, znajomych,
- nie zapomnij uczynić im drobny gest życzliwości,
- podziękuj za dobro, którym Cię obdarowują,
- ciesz się, że są....
Zapraszamy do zabawy
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
W naszej szkole uczniowie klas I- III wykonali słońce, na którego promykach napisali lub narysowali, to co kojarzy się z tolerancją. Uczniowie klas IV- VIII obejrzeli prezentację multimedialną oraz film pt. "Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji". Następnie, wykonali plakaty z hasłami i ilustracjami dotyczącym tego tematu. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w akcję "Tolerancja".
Sukcesy naszych uczniów
Laureaci Międzyszkolnych Konkursów Plastycznych: "Godło Polski" dla przedszkolaków i uczniów klas I -III oraz "Portret Wielkiego Polaka" dla uczniów klas VII-VIII, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Pniewie.
I miejsce - Maria Woźniak z kl I
II miejsce Gabriela Grzelak - oddział przedszkolny,
I miejsce - Zuzanna Gajek kl VII.
Gratulujemy!
Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Cztery Łapy z Żychlina
W dniu dzisiejszym gościliśmy wolontariuszy, którzy opowiedzieli nam o działalności fundacji, o swoich podopiecznych oraz o zachowaniu zwierząt. Mogliśmy dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo odczytać sygnały wysyłane przez zwierzęta. Szczególnie ważne były wskazówki, o tym jak należy zachować się podczas spotkania z niebezpiecznym psem. Spotkanie uatrakcyjnił jeden z podopiecznych fundacji - kot o imieniu Serek. Kotek, podobnie jak inne zwierzęta z fundacji czeka na adopcję. Na zakończenie uczniowie przekazali wolontariuszkom zgromadzoną wcześniej karmę dla psów. Bardzo dziękujemy za spotkanie, a chętnych zachęcamy do wsparcia fundacji Cztery Łapy.
"Rekord dla Niepodległej"
Dziś o godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie z rodzicami i Zespołem "Żeroniczanki" zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie przypomnieli historię hymnu narodowego, a dzieci z klasy II recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w dzisiejszej uroczystości.
Międzyszkolny Konkurs "Dla Niepodległej"
Dnia 7 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się ważne wydarzenie związane ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości – Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Dla Niepodległej”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu Gminy Bedlno. Uroczystość miała podniosły charakter, dostarczyła uczestnikom i słuchaczom wielu wrażeń artystycznych i estetycznych, a przede wszystkim była wyrazem patriotyzmu i lekcją historii dla młodego pokolenia. Laureatami konkursu recytatorskiego zostali: I miejsce ex aequo – Izabela Świątkowska, Julia Czubiak, Maria Woźniak; II miejsce ex aequo – Julia Tarkowska, Marcel Kamiński. Trzeciego miejsca nie przyznano, natomiast wyróżnieni zostali: Zuzanna Radosiewicz, Natalia Gajewska, Wiktoria Grabowska, Julia Dominiak, Cezary Kłos oraz Kacper Włodarczyk.
Sukcesy naszych uczniów
Wyniki Konkursu Plastycznego „LEŚNE ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie. Dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca otrzymali: Marcel Kamiński z klasy II i Wiktoria Kamińska z klasy VII.
Drugie miejsce zajęła Dominika Iwaniak z klasy II, trzecie miejsce: Klaudia Dzięgielewska z klasy V, Weronika Rosińska i Magdalena Zielińska z klasy IV.
Wyróżnienia otrzymali: Milena Kochanek, Jan Adamczyk, Mateusz Rosiński, Adam Zaborowski, Zuzanna Maroszek, Justyna Piórkowska, Gabrysia Grzelak, Ala Gołębiewska, Weronika Gajda, Dawid Kołach z oddziału przedszkolnego, Natalia Kubaczyk, Maria Woźniak, Julia Kubaczyk z klasy II. Gratulujemy!
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. W naszej szkole grupa uczniów uczciła święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Ponadto, uczniowie klas młodszych słuchali bajek czytanych przez wychowawców w klasach. Zadaniem uczniów z klas starszych było odnalezienie 10 ukrytych na korytarzu kodów QR, w których zapisane były tytuły bajek. Wszystko byłoby proste, gdyby nie to, że tytuły zapisane były w języku angielskim, a zadaniem uczniów było wypisać odnalezione bajki w języku polskim. Uczniowie z telefonami w rękach ścigali się w odnajdywaniu kodów i tłumaczeniu tytułów. Najlepszymi znawcami bajek, języka angielskiego i obsługi telefonów okazali się: Piotr Deka z kl. VII i Dominik Oliszewski z kl. VIII, którzy jako pierwsi bezbłędnie rozszyfrowali wszystkie tytuły bajek.
Holywins - Parada Wszystkich Świętych
W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, w naszej szkole miała miejsce Szkolna Parada Świętych. Przebrani uczniowie przedstawili wybranych przez siebie świętych: przybliżyli nam krótko historię życia i ciekawostki na ich temat. Następnie w radosnym nastroju „święci” i pozostali uczniowie zatańczyli do utworu Arki Noego „Święty Uśmiechnięty”. Na zakończenie radosny korowód przemaszerował po szkolnych korytarzach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.
Pamiętamy o tych, którzy odeszli...
Dnia 30 października delegacja uczniów naszej szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze na mogile żołnierzy na cmentarzu w Orłowie. 🕯️🕯️ Wiązanki przygotowane zostały z kwiatów ofiarowanych przez uczniów w ramach akcji charytatywnej "Biało - czerwone róże na groby żołnierzy".
Spotkanie z panem Edwinem Tarką - dziennikarzem Radia Q w Kutnie.
Dziś gościliśmy w murach naszej szkoły wyjątkowego gościa, dziennikarza, organistę, a przede wszystkim człowieka realizującego swoje życiowe pasje. Edwin opowiedział nam jak zdobywał wiedzę, jak rozwijał swoje zainteresowania, a także pokazał, na czym pracował kiedyś i na czym pracuje dziś. Po raz pierwszy widzieliśmy tekst napisany w języku Braila. Dziękujemy za spotkanie i cenne wskazówki.
Dzień Spódnicy
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole powstał Szkolny Kalendarz Dni Nietypowych. Jednym z zaproponowanych dni jest przypadający 30 października Dzień Spódnicy.
Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Kształt i długość spódnic zmieniał się na przestrzeni wieków. Smutny okres dla wielu miłośników damskich wdzięków rozpoczął się w latach 70., kiedy to spodnie zawitały do kobiecych szaf, a tym samym zasłonięte zostawały kolejne pary nóg. A jak jest teraz? Większość z nas na co dzień wybiera spodnie. Powód? Wygoda. Jednak Światowy Dzień Spódnicy, zwany też dniem kobiecości, stanowi doskonałą okazję, żeby wyglądać inaczej niż zwykle.
W naszej szkole dziewczynki przyłączyły się do akcji i wyglądały dziś dziewczęco i
Święto Bibliotek Szkolnych
25 października obchodziliśmy w szkole Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie klas V - VIII obejrzeli prezentację o Adamie Mickiewiczu i czytali wybrane fragmenty z "Pana Tadeusza". Akcja ta połączona była z działaniami Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie pod hasłem "Sztafeta Czytających Szkół".
Ślubowanie klasy I 👨🎓👩🎓
Dzień 18 października 2018 r. na długo pozostanie w pamięci pierwszaków. Tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, bo złożyli ślubowanie. Najpierw „popisali” się sprawnym rozwiązywaniem zagadek, recytacją wierszy i śpiewaniem piosenek. Podziękowali rodzicom, których nie mogło zabraknąć na uroczystości w tak ważnym dla nich dniu. W części oficjalnej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor. Koleżanki i koledzy z pozostałych klas obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami. Pomimo dużej tremy, dzieci z klasy I wypadły wyśmienicie i zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Żeronicach.
XIII Rajd "Śladami dh Andrzeja" w Trębkach.
Trzynasty Rajd śladami dh Andrzeja Małkowskiego za nami. Piękna pogoda dodawała skrzydeł i pokonanie 15 kilometrów okazało się przyjemnością dla niestrudzonych harcerzy naszej drużyny. Zuchy również wyszły na trasę rajdu i dzielnie stawiały czoła zadaniom na punktach patrolowych. Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę jak i o to aby zuchy i harcerze jak najwięcej się nauczyli. Zadania na trasie nawiązywały tematyką do 130 rocznicy urodzin dh Andrzeja Małkowskiego oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Rajd za nami, jednak wspomnienia pozostaną na długo.
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ !!!
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzono 12 października. Uczniowie klasy II, VII i VIII w montażu słowno muzycznym podziękowali wszystkim pracownikom oświaty za trud i zaangażowanie.