Uczniowie klas IV-VIII świętowali dziś Dzień Chłopaka.
Była pizza, upominki i wspólne zabawy.
Dzień Chłopaka w klasach IV-VIII
- 4
Światowy Dzień Jabłka
Z okazji Światowego Dnia Jabłka uczennice z kl. VI Marysia i Gabrysia w prezentacji multimedialnej przypomniały zalety spożywania jabłek. Po krótkiej prezentacji przyszedł czas aby uczniowie i dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego częstowali się soczystymi jabłkami.
Pokaz taneczny
"Marzenia są początkiem wszystkiego"
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy w naszej szkole tanecznym krokiem. W ramach preorientacji zawodowej mieliśmy okazję poznać parę młodych tancerzy, którzy swoją pasją do tańca pragnęli zarazić naszych uczniów. Oliwier Pietrzak i jego partnerka Julia Grałek opowiedzieli nam o swojej drodze do osiągnięcia tego poziomu tańca jaki mogliśmy oglądać.
Spotkanie to zapewne będzie motywacją dla naszych uczniów do planowania i spełniania najskrytszych i wydawać by się mogło nieosiągalnych marzeń.8
Europejski Dzień Języków
Z okazji Europejskiego Dnia Języków, przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły ubrani byli w stroje charakterystyczne dla wybranego kraju lub kolorystycznie nawiązującego do flagi.
Najbardziej popularna była Polska oraz Francja, spotkać tez można było stroje hiszpańskie i barwy niemieckiej flagi. Wszyscy, którzy przyłączyli się do zabawy otrzymali prezent- niespodziankę.12
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie w tajnym głosowaniu wybrali Gabrielę Grzelak przewodniczącą SU.
Zastępcą została Weronika Gajda.
Gratulujemy!!
85. rocznica Bitwy nad Bzurą
W niedzielę 22 września Poczet Sztandarowy i delegacja uczniów z naszej szkoły brała udział
w obchodach 85. rocznicy Bitwy nad Bzurą.
Uroczystości miały miejsce w kościele parafialnym i pod pomnikiem w Orłowie. Uczniowie złożyli wiązankę na grobach poległych żołnierzy i zapalili znicz pod pomnikiem.
Sprzątanie Świata 2024
Tegoroczna akcja Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem: "Na straży czystej ziemi".
Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w porządkowanie planety. W miniony piątek - pod opieką wychowawców - wszystkie zespoły klasowe oraz grupy z przedszkola ruszyły w teren. Za organizację akcji odpowiadali uczniowie, którzy należą do Szkolnego Koła Geograficznego. Rozdając worki przypominali o segregowaniu śmieci.33
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka, obchodzony 20 września, to wyjątkowe święto, które pozwala na kreatywne celebrowanie radości i energii, jaką wnoszą przedszkolaki do codziennego życia. To świetna okazja, by wyróżnić każdego malucha i podkreślić, jak ważną rolę odgrywa w przedszkolu.
20
Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca w Bedlnie zaprasza
Dziś naszą szkołę odwiedził Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca działający w Gminnym Ośrodku Kultury
w Bedlnie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno taneczne zachęcając tym samych naszych uczniów do dołączenia do zespołu. Cieszymy się, że wśród występujących mogliśmy podziwiać dwóch naszych uczniów.1
Zbiórka dla POWODZIAN
Międzynarodowy Dzień Kropki
Dzień Kropki to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi a przede wszystkim dobrej zabawy. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali karty pracy, krzyżówki, ćwiczenia interaktywne Motywem przewodnim była oczywiście KROPKA.
Dzieci z punktu przedszkolnego również obchodziły Dzień Kropki. Za udział w twórczych zajęciach otrzymały Odznakę Artysty.
14
Apel dotyczący Standardów Ochrony Małoletnich
Dzisiaj odbył się apel, na którym uczniowie zostali zapoznani ze Standardami Ochrony Małoletnich. Dokument ten zawiera zbiór zasad dotyczących bezpieczeństwa uczniów przed wszelkimi formami krzywdzenia, zaniedbania czy przemocy. Standardy pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkole.
Akcja Menstruacja
Projekt polega na koordynacji i organizacji działań związanych z zapobieganiem ubóstwu i wykluczeniu menstruacyjnemu poprzez zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków menstruacyjnych dziewczętom uczącym się w szkołach.
Nasza szkoła drugi rok uczestniczy w projekcie.
W tym tygodniu dotarła paczka że środkami higienicznymi na bieżący rok szkolny.
Pudełka w łazienkach już zapełnione.
Dziękujemy
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia dla dzieci po aktualizacji
Wsparcie dzieci 02.09.2024 - 15.09.2024
Harmonogram wsparcia dla nauczycieli
Witaj szkoło!! Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Zapraszamy uczniów klas I - VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025,
które odbędzie się 2 września 2024 r. o godzinie 8.00.
PLAN DNIA:
- 8.00 - Msza święta w budynku szkoły
- 9.00 - Wspólne spotkanie uczniów wszystkich klas z dyrektorem szkoły i radą pedagogiczną
- 9.30 - Spotkania z wychowawcami klas.
Ważne informacje:
Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny pracują od dnia 2 września w godzinach 7.00 - 16.00
Przyjazd autobusem szkolnym - kurs poranny bez zmian, jak w roku ubiegłym.
Odjazd autobusu po uroczystości - wyjazd spod szkoły około godziny 10:30 - 11.00.
Od dnia 3 września (tj. wtorek) można zapisywać się na obiady w szkole.
Przypominamy!
W dniu 2 września 2024 obowiązuje strój galowy oraz obuwie zmienne.
Do zobaczenia!
Dzień Adaptacyjny w Punkcie Przedszkolnym
Drodzy Rodzice!
W związku z rozpoczęciem przez dzieci przygody z naszym przedszkolem serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się dnia 30 sierpnia 2024 roku w godzinach 10:00 - 12:00.
Do zobaczenia!
Ogłoszenie o rekrutacji
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach
ogłasza rekrutację do projektu pt. „Mali Mistrzowie z Żeronic!”
Celem głównym projektu jest:
Celem projektu jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Oddziale Wychowania Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach (OWP) dla którego organem prowadzącym jest Gmina Bedlno, oraz poprawa dostępu i zwiększenie szans aktywnego uczestnictwa dzieci w wieku przedszkolnym 30 os (14K i 16M) w wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w OWP w Żeronicach w Gminie Bedlno w okresie 01.03.2024 - 30.06.2025 poprzez dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi SPE w tym z niepeł. tj. doposażenie OWP w niezbędny sprzęt i pomoce dydak.,rozszerzenie oferty OWP o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających na rzecz zwiększenia szans edukacyjnych dzieci w zakresie wyrównywania stwierdzonych deficytów, a także rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych u 30 dzieci (14K i 16M) z OWP w Żeronicach oraz nabycie kwalifikacji i kompetencji zawod. przez 7 K n-li pracujących w OWP poprzez udział w szkoleniach, kursach i studiach.
Kryteria uczestnictwa:
Kryteria formalne w przypadku zajęć dodatkowych:
w przypadku dzieci:
- status dziecka objętego edukacją przedszkolną,
- zgoda rodzica,
Kryteria merytoryczne* w przypadku zajęć dodatkowych:
w przypadku dzieci:
- opinia nauczyciela / specjalisty / wskazania określone w orzeczeniu w przypadku dziecka niepełnosprawnego,
Kryteria formalne w przypadku doskonalenia nauczycieli:
- status nauczyciela zatrudnionego/pracownika pedagogicznego OWP w Żeronicach (OWP)
Kryteria merytoryczne w przypadku doskonalenia nauczycieli:
- zgodność szkoleń / kursów / z kierunkami nauczania z diagnozą i planem rozwoju szkoły: + 10 pkt.
Kryteria premiujące w przypadku doskonalenia nauczycieli:
- brak uprawnień do pracy z osobami niepełnosprawnymi: + 5 pkt.
Wszystkie dzieci z niepełnosprawnością zgłaszające się do projektu zostaną obligatoryjnie przyjęte.
Zgłoszenia do uczestnictwa w Projekcie dokonuje się za pomocą formularza zgłoszenia uczestnika do projektu zamieszczonego i dostępnego na stronie spzeronice.edupage.org i w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach.
Wymagane dokumenty należy czytelnie wypełnić i podpisać przez rodzica lub opiekuna prawnego, a następnie złożyć do Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach, Żeronice 37A.
Telefon kontaktowy: (24) 285 52 91
Dofinansowanie projektu z UE: 792 000,00 zł.
Całkowita wartość projektu : 880 000,00 zł
*Dotyczy zajęć specjalistycznych
Nr Projektu FELD.08.06-IZ.00-0025/23
w ramach Priorytetu 8.Fundusze Europejskie dla Edukacji i Kadr w Łódzkiem
Działanie FELD.08.06 Edukacja przedszkolna
w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027
Projekt realizowany jest w okresie 01.03.2024 do 30.06.2025
Działania w projekcie Mali Mistrzowie z Żeronic!
Cel główny zostanie osiągnięty poprzez realizację działań wynikających z diagnozy OWP:
1. Adaptacja - Zadanie obejmuje utworzenie nowego gabinetu Biofeedback tj. postawienie ścianki wyodrębniającej gabinet biofeedback, zakup i montaż drzwi dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, otynkowanie, położenie gładzi gipsowej i pomalowanie pomieszczenia, zamontowanie oświetlenia led i gniazdek elektrycznych, zamontowanie obudowy na kaloryfer, zakup i montaż rolet.
Ponadto zaplanowano utworzenie nowej Sali SI tj. postawienie ścianki wyodrębniającej pomieszczenie do SI, otynkowanie, pomalowanie, zakup i montaż drzwi wewnętrznych przesuwnych oddzielających salę SI od reszty pomieszczenia dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, zakup i montaż rolet. Dodatkowo w salach przedszkolnych konieczne zamontowanie bezpiecznych osłon na kaloryfery oraz nakładek na parapety w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci.
2. Wyposażenie sal przedszkolnych - Zaplanowano zakup m.inn.:2 monitory interaktywne, 2 laptopy, Mobilna Podłoga interaktywna ze stojakiem, Knowla Box - aktywna ściana /podłoga, Stolik multimedialny, Urządzenie wielofunkcyjne, kąciki aktywności i inne pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Sprzęt będzie mógł być także wykorzystywany do dodatkowych zajęć w projekcie. Uzasadnieniem jest konieczność rozwinięcia bazy dydaktycznej OWP w celu efektywniejszego rozwijania u dzieci kompetencji społeczno-emocjonalnych, umiejętności podstawowych i przekrojowych. Przyczyni się do możliwie jak największej indywidualizacji nauczania prowadzącego do rozwoju w OWP edukacji włączającej.
3. Wsparcie przedszkolaków z zakresu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych- zajęcia Matematyczne - Działania te będą polegały na realizacji zajęć zgodnie z programem, a w przypadku dzieci z SPE - zgodnie ze wskazaniami bądź zaleceniami wynikającymi z opinii/orzeczeń i/lub przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci.
Efekty zajęć: nabieranie odporności emocjonalnej i zdolności do wysiłku intelektualnego, nabywanie umiejętności do samodzielnego zdobywania wiedzy osiąganie lepszych wyników w nauce.
4. Wsparcie przedszkolaków z zakresu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych- zajęcia Kreatywne - Działania te będą polegały na realizacji zajęć z danego obszaru, zgodnie z zainteresowaniami dzieci, a w przypadku dzieci z SPE - zgodnie ze wskazaniami bądź zaleceniami wynikającymi z opinii/orzeczeń i/lub przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci. OWP objęty wsparciem leży na obszarach wiejskich a sytuacja ekonomiczna wielu rodzin jest trudna a więc dzieci nie uczestniczą w żadnych zajęciach wpływających na rozwój ich umiejętności i kompetencji.
Efekty zajęć: odkrywanie własnych możliwości twórczych, rozwijanie w uczniach postawy ciekawości i otwartości, osiągnięcie maksymalnej zaradności i niezależności na miarę indywidualnych możliwości dzieci, kształtowanie pożądanych cech społecznych, pobudzanie umiejętności, ekspresji i wrażliwości plastycznej u dzieci.
5. Wsparcie przedszkolaków z zakresu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych- języki Obce - Działania te będą polegały na realizacji zajęć z danego obszaru, zgodnie z zainteresowaniami dzieci, a w przypadku dzieci z SPE - zgodnie ze wskazaniami bądź zaleceniami wynikającymi z opinii/orzeczeń i/lub przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci.
Efekty zajęć: nabieranie odporności emocjonalnej i zdolności do wysiłku intelektualnego, nabywanie umiejętności do samodzielnego zdobywania wiedzy osiąganie lepszych wyników w nauce.
6. Wsparcie przedszkolaków z zakresu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych- zajęcia eksperymentalne - Działania te będą polegały na realizacji zajęć z danego obszaru, zgodnie z zainteresowaniami dzieci, a w przypadku dzieci z SPE - zgodnie ze wskazaniami bądź zaleceniami wynikającymi z opinii/orzeczeń i/lub przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci.
Efekty zajęć: odkrywanie własnych możliwości twórczych, rozwijanie u dzieci postawy ciekawości i otwartości, osiągnięcie maksymalnej zaradności i niezależności na miarę indywidualnych możliwości uczniów, kształtowanie pożądanych cech społecznych, pobudzanie umiejętności, ekspresji i wrażliwości eksperymentalnej u dzieci.
7. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- rytmika - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych z danego obszaru, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: potrafi ruchem zinterpretować usłyszany temat rytmiczny, potrafi harmonijnymi, skoordynowanymi ruchami ciała oddać nastrój i charakter usłyszanej muzyki, potrafi umiejętnie zachować się w sytuacjach wymagających ogłady towarzyskiej.
8. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- muzykoterapia - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych muzykoterapii z danego obszaru, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: potrafi ruchem zinterpretować usłyszany temat rytmiczny, potrafi harmonijnymi, skoordynowanymi ruchami ciała oddać nastrój i charakter usłyszanej muzyki, stymuluje pracę umysłową, zmysły, koncentrację i pamięć, usprawnia umiejętności motoryczne.
9. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- bajkoterapia - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych bajkoterapii z danego obszaru, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: uaktywnienie doświadczenia, uczuć i wyobrażenia, pozostających wcześniej w sferze nieświadomości.
10. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- terapia Biofeedback - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych- terapii Biofeedback, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: zwiększenie koncentracji i uwagi, zmniejszenie poziomu stresu i lęku, poprawę samooceny, zwiększenie swoich możliwości intelektualnych.
11. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- integracja sensoryczna - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych integracja sensoryczna, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
12. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- TUS - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych- Trening Umiejętności Społecznych, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: dziecko lepiej rozumie sytuacje społeczne w których się znajduje i w związku z tym reaguje bardziej adekwatnie, dziecko staje się odporniejsze na stres i frustrację.
13. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- gimnastyka korekcyjna - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych gimnastyka korekcyjna, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: umieć przyjąć prawidłową postawą ciała, powtarza poprawnie ćwiczenia zwiększające ruchomość w stawach barkowych i biodrowych, poprawnie wykonuje ćwiczenia przeciw płaskostopiu, umie odwzorować pozycję do ćwiczeń.
14. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- logopedia - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych logopedia, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: usprawnienia motoryki i koordynacji narządów artykulacyjnych, utrwalenia poprawnego wzorca artykulacyjnego, usprawnienia funkcji mających wpływ
na rozwój mowy.15. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć specjalistycznych- terapia ręki - Działania te będą polegały na real. zajęć terapeutycznych- terapia ręki, zgodnie ze wskazówkami bądź zaleceniami wynikającymi z przeprowadzonej wcześniej indywidualnej diagnozy dzieci/orzeczeniami. Zajęcia specjalistyczne będą realizowane zgodnie z zasadami wynikającymi z Rozporządzenia MEN z dnia 09 sierpnia 2017 r.
Efekty zajęć: zdolność do wykonywania skomplikowanych czynności ruchowych, samokontrola, szacunek do samego siebie i innych dzieci, zdolność do myślenia abstrakcyjnego i rozumowania.
16. Wsparcie przedszkolaków w ramach zajęć proekologicznych - Działania te będą polegały na real. zajęć proekologicznych.
Efekty zajęć: dziecko potrafi podejmować działania proekologiczne.
17. Wyposażenie OWP w pomoce dydaktyczne do zajęć - Uzasadnieniem jest także konieczność rozwinięcia bazy dydaktycznej OWP w celu efektywniejszego rozwijania u dzieci kompetencji kluczowych, społeczno-emocjonalnych, umiejętności podstawowych i przekrojowych. Przyczyni się do możliwie jak największej indywidualizacji nauczania prowadzącego do rozwoju w OWP edukacji włączającej.
18. Szkolenie dla nauczycieli z zakresu zapobiegania dyskryminacji - W ramach pr. zaplanowano szkolenie z zakresu zapobiegania dyskryminacji i przemocy motywowanych uprzedzeniami. W efekcie udziału w szkoleniu uczestnik:
- definiuje czym jest dyskryminacja, cyberprzemoc i mowa nienawiści
- wyszukuje materiały w internecie pomocne w profilaktyce tych zjawisk
- przygotowuje zajęcia (lekcje) poświęcone profilaktyce tych zjawisk
- interweniuje w sytuacjach, kiedy jest świadkiem dyskryminacji, (cyber)przemocy i mowy nienawiści.
19. Szkolenie dla nauczycieli z zakresu terapii Biofeedback - W ramach projektu zaplanowano szkolenie Biofeedback I stopnia.
Cel: Szkolenie I stopnia przygotowuje uczestników do prowadzenia terapii metodą EEG Biofeedback, składa się z części teoretycznej i praktycznej. Program obejmuje tematykę proponowaną przez BCIA (Biofeedback Certification Institute of America). Zagadnienia dotyczą podstaw EEG (elektroencefalografii), systemu 10-20, aspektów teoretycznych metody Biofeedback, zasad prowadzenia pacjenta, a także protokołów terapeutycznych stosownych dla danego zaburzenia. Efekty uczenia się dla szkolenia I stopnia - uczestnik potrafi przeprowadzić terapię biofeedback.
20. Szkolenie trener TUS - Cel: celem jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę o problemach dzieci i młodzieży w kontekście najnowszych osiągnięć współczesnej psychoprofilaktyki i psychoterapii.
Efekty uczenia się: - poszerzenie własnych perspektyw zawodowych i odnalezienie się na rynku pracy m.in. w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, - umiejętność pracy w grupie, - potrafi przeprowadzić trening umiejętności społecznych.
21. Kurs terapeuta ręki I i II stopień - Cel: zaznajomienie uczestników z szeroko pojętym tematem terapii ręki oraz z czynnikami zaburzającymi sprawność ręki. Przekazanie wiedzy w zakresie oceny zdolności ruchowych kończyny górnej, napięcia mięśni, integracji odruchów, chwytu.
Efekty uczenia się: n-el posiada wiedzę teoretyczną w zakresie terapii ręki definiuje pojęcia w zakresie terapii ręki.
22. Kurs kwalifikacyjny z zakresu integracji sensorycznej - Cel: W trakcie kursu słuchacze uzyskują praktyczne umiejętności, wiedzę i kompetencje z zakresu neuroanatomii, zagadnień psychologicznych w SI oraz pedagogiki specjalnej. Dowiedzą się również, jakie są rodzaje zaburzeń integracji sensorycznej oraz w jaki sposób je klasyfikować, diagnozować i prowadzić terapię w oparciu o konstruowane indywidualne plany rewalidacji.
Efekty uczenia się: n-el posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje z zakresu prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej.
23. Kurs zawodowy Muzykoterapeuty - Cel: Wyposażenie uczestników kursu w wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji muzycznej dzieci w przedszkolach, przygotowanie uczestników do pracy metodami aktywnymi, warsztatowymi, łączącymi wiedzę i aktywność twórczą.
Efekty uczenia się: n-el posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje z zakresu prowadzenia terapii.
24. Kurs instruktora rytmiki - Cel: Przygotowanie do prowadzenie zajęć muzycznych i muzyczno-ruchowych z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z kompleksową wiedzą z zakresu terapeutycznego zastosowania muzykoterapii w edukacji, poznanie możliwości wykorzystania muzykoterapii w pracy z dziećmi oraz możliwości edukacyjnego wykorzystania muzyki klasycznej w interpretacji ruchem.
Efekty uczenia się: n-el posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje z zakresu prowadzenia zajęć z rytmiki.
25. Studia podyplomowe - nauczanie gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej - Celem studiów jest przygotowanie studentów do profesjonalnej pracy jako nauczyciele gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Studia mają na celu rozwinięcie wiedzy i umiejętności w zakresie anatomii, fizjologii, pedagogiki, psychologii, biomechaniki, rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży oraz charakterystyki wad postawy ciała. Celem studiów jest również rozwinięcie umiejętności diagnozowania, badania i oceny postawy ciała, wykorzystywania teoretycznych podstaw postępowania korekcyjnego oraz prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej i stosowania gier i zabaw ruchowych w profilaktyce wad postawy.
Efekty uczenia się: nauczyciel posiada kwalifikacje oraz potrafi prowadzić zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.
Opis projektu Mali Mistrzowie z Żeronic!
Wójt Gminy Bedlno
informuje o otrzymaniu dofinansowania na projekt pn.
„Mali Mistrzowie z Żeronic!”
współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027
Celem głównym projektu jest:
Celem projektu jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Oddziale Wychowania Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żeronicach (OWP) dla którego organem prowadzącym jest Gmina Bedlno, oraz poprawa dostępu i zwiększenie szans aktywnego uczestnictwa dzieci w wieku przedszkolnym 30 os(14K i 16M) w wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w OWP w Żeronicach w Gminie Bedlno w okresie 01.03.2024-30.06.2025 poprzez dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi SPE w tym z niepeł. tj. doposażenie OWP w niezbędny sprzęt i pomoce dydak.,rozszerzenie oferty OWP o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających na rzecz zwiększenia szans edukacyjnych dzieci w zakresie wyrównywania stwierdzonych deficytów, a także rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych u 30 dzieci (14K i 16M) z OWP w Żeronicach oraz nabycie kwalifikacji i kompetencji zawod. przez 7 K n-li pracujących w OWP poprzez udział w szkoleniach, kursach i studiach.
Rezultaty w projekcie (wskaźniki produktu i rezultatu):
- Liczba dzieci objętych dodatkowymi zajęciami w edukacji przedszkolnej. Wartość docelowa ogółem: 30 (14- k; 16-m)
- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem. Wartość docelowa ogółem: 7 (7 – k)
- Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem. Wartość docelowa ogółem: 1
- Liczba dzieci/uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, objętych wsparciem. Wartość docelowa ogółem: 8 (3-k; 5-m)
- Liczba obiektów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami .Wartość docelowa ogółem: 1
- Liczba ogólnodostępnych szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem w zakresie edukacji włączającej. Wartość docelowa ogółem: 1
- Liczba dostosowanych pomieszczeń. Wartość docelowa ogółem: 6
- Liczba wyposażonych pomieszczeń. Wartość docelowa ogółem: 6
- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu. Wartość docelowa ogółem: 7 (7-k)
- Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie. Wartość docelowa ogółem: 1 (1-m)
- Liczba miejsc wychowania przedszkolnego dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Wartość docelowa ogółem: 1
Dofinansowanie projektu z UE: 792 000,00 zł
Całkowita wartość projektu: 880 000,00 zł
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie