• Szanowni Rodzice,

Z całego serca chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za montaż placu zabaw dla naszych dzieci. Wasze wsparcie i zaangażowanie w stworzenie tego miejsca pełnego radości i zabawy są dla nas niezwykle wzruszające.
          • Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy 2 pod kierunkiem wychowawcy przygotowali uroczystą akademię. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość uświetniła wystawa prac plastycznych „Polska moja Ojczyzna” wykonanych przez uczniów klas 1-8. Szkoła wzięła również udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji.

• Zebranie z rodzicami

Informujemy wszystkich rodziców, że z uwagi na wiele spraw niecierpiących zwłoki listopadowe zebranie z rodzicami zostało przesunięte z 21 listopada na 7 listopada 2023 roku. Początek zebrania ogólnego - godzina 15.30.

Godziny spotkań z wychowawcami przekażą Państwu wychowawcy klas.

Serdecznie zapraszamy.

• Szkolny Dzień Postaci z Bajek

Zadaniem każdej klasy było ucharakteryzować się na bohaterów wybranej bajki. Mogliśmy zatem podziwiać postacie takich oto bajek: Psi Patrol, SpongeBob, Smerfy, Biedronka i Czarny Kot, Shrek, Wyspa totalnej porażki. Ale nie zabrakło również bajkowego mixu, tu podziwialiśmy: pirata, słodkiego pieska, Zorro, duszka, Pata z bajki Sasiedzi, Batmana .

• Dzień Dyni w punkcie przedszkolnym

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci brały udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody czyli podawanie sobie dyni w rzędzie różnymi sposobami oraz skoki przez dynię różnej wielkości. Były również dyniowe łamigłówki: klasyfikowanie dyń według wielkości, koloru, przeliczanie dyń oraz szeregowanie ich od największej do najmniejszej. Bawiliśmy się chustą animacyjną oraz w zabawę badawczo- praktyczną - "Co ukrywa dynia w środku?". Przekroiliśmy dynię, wyżłobiliśmy miąższ i pestki. Na koniec dzieci malowały dynię farbami.

• Akcja "Szkoła pamięta"

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Żeronicach kolejny raz dołączyli do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". W ramach działań:

• zorganizowano zbiórkę białych i czerwonych róż,
            • wykonano wiązanki kwiatowe,
            • uporządkowano odnowioną mogiłę żołnierzy na cm
          • Szkolny Klub Sportowy

Program Szkolny Klub Sportowy to działanie, które ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Cele programu:

• Kształtowanie nawyku p
          • CodeWeek w naszej szkole

Co daje uczniom nauka programowania? Dlaczego jest tak ważna? Programowanie to umiejętność samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków.

W tym roku nasi uczniowie po raz kolejny przyłączyli się do Europejskiego Tygodnia Kodowania, podczas którego brali udział w zabawach rozwijających logiczne myślenie, kodowali na komputerze jak i offline. Niektórzy, szczególnie młodsi uczniowie, mieli okazję pierwszy raz sterować robotami.

• Sensoryczny Kogel - Mogel

Dzieci 3 i 4 - letnie z punktu przedszkolnego biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Sensoryczny Kogel - Mogel". Dzisiaj wykonały pierwsze zadanie: "Dzień bez skarpetek". Przedszkolaki spacerowały po ścieżce sensorycznej utworzonej z darów jesieni.

• Wycieczka do Kutna klas I-III

17 pażdziernika, także klasy młodsze były na wycieczce w Kutnie. Najpierw w KDK-u obejrzały przedstawienie "Doktor i jego zwierzęta". Następnie poznały pracę karmelarza i samodzielnie modelowały lizaki w Fabryce Cukierków. Na koniec w Bibliotece Pedagogicznej uczestniczyły w warsztatach na temat folkloru naszego regionu.

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym dniu zwracano uwagę na higienę zdrowia psychicznego oraz pomoc osobom chorym. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie psychiczne. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na temat zdrowia psychicznego wśród uczniów klasy 2 i 3. Wszystkich nagrodzono oraz wręczono dyplomy za udział. Uczniowie klas 4-8 obejrzeli film o kondycji zdrowia psychicznego pt. Zniewolone Głowy. Mamy nadzieję, iż nasi uczniowie w sposób świadomy zadbają o swoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie swoje oraz swoich kolegów i koleżanek.

• Europejski Dzień Języka

Zainspirowane Europejskim Dniem Języków, uczennice klasy 5 i 6 udowadniają, że uczenie się języków obcych nie jest trudne, sprawia dużo przyjemności, a przede wszystkim przynosi wiele korzyści.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania.

Nagranie i montaż: Weronika Gajda

Piątek 03.05.2024

• Bierzemy udział w:

• AIRLY

Sprawdź stan jakości powietrza w naszej okolicy!